CVK Park Bosphorus Hotel

Gumussuyu Mah. Inonu Cad. No:8 Taksim, Beyoglu, 34437 Istanbul, Turkey

Përshkrim

I ndodhur në zemër të qytetit, CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul është vetëm 150 metra nga Sheshi Taksim. Me ambiente të brendshme elegante, hoteli ofron 1 pishinë dhe një qendër të gjerë Safira Spa & Fitness të ndërtuar në një sipërfaqe prej 8500 m². Mysafirët mund të përfitojnë nga sauna, banjo turke, dhoma me avull dhe objektet e masazhit.

Dhomat luksoze të CVK Park Bosphorus Hotel Stamboll përfshijnë një TV LCD, WiFi pa pagesë dhe një kazan elektrik me vendosje falas për çaj dhe kafe. Ka një vaskë të nxehtë në disa dhoma.

CVK Park Prestige Suites janë të vendosura brenda një rezidence luksoze ngjitur me ndërtesën kryesore dhe kanë kuzhinë të veçantë, ngrënie private dhe zona ndenjeje. Apartamentet e bollshme dhe të rehatshme kanë dekor të stilit bashkëkohor me dysheme me pllaka dhe mermer dhe mobilje prej druri. Të gjitha llojet e apartamenteve janë të pajisura me frigorifer, furrë, kazan, thotë dolli, mikrovalë dhe aparat kafeje. Ofrohen gjithashtu pjatalarëse, lavatriçe dhe tharëse, enët e darkës, kuzhinë e pajisur plotësisht, pajisje Molton Brown, sistem automatizimi eko-miqësor i dhomës.

Tre restorante të ndryshme shërbejnë nën çatinë e Restorantit Izaka: Mezze Mave me delikatesë të freskëta të detit, The Midd me qebap të ndryshëm dhe opsione mishi dhe Hitode me një gamë të gjerë pjatash sushi. Ekziston edhe një bar dhe sallë pritjeje brenda restorantit Izaka ku mund të pini një gllënjkë nga pijet tuaja të shoqëruara nga Bosfori panoramik, Briri i Artë, Pallati Topkapi, Kulla e Maiden, Ishujt e Princit dhe pamjet anësore aziatike. Për qëllime higjienike, kërkojmë të mos sjellim ushqime dhe pije nga jashtë. Faleminderit për mirëkuptimin.

Istiklal Avenue është vetëm 400 metra larg me restorante të shumta, kafene, bare, dyqane dhe galeri arti. Pallati Dolmabahce është 5-minuta në këmbë nga hoteli. Stadiumi Vodafone Arena është 1.2 km larg. Cevahir Mall është 4 km, Zorlu Center Mall është 7 km dhe Istinye Park Mall është 11 km nga CVK Park Bosphorus Hotel. Aeroporti i Stambollit është 50 km nga prona.

Përfshirë/Përjashtuar

  • Bar
  • Fitness
  • Spa dhe qendër Wellness
  • Pishinë të brendshme

Lokacioni

Find a route from your location

× Kontakto: