Hilton Istanbul Bosphorus

Cumhuriyet Caddesi Harbiye, Sisli, 34367 Istanbul

Përshkrim

Bosfori ikonik Hilton Istanbul me vendndodhjen e tij të rëndësishme qendrore, pamjet mahnitëse dhe kopshtet me peizazhe të bukura është një oaz qetësie mes rrëmujës së një prej qyteteve më të gjalla në botë. Si ambasador i mikpritjes turke, ky hotel legjendar i shërben trashëgimisë së tij të madhe dhe cilësisë së shërbimit që nga viti 1955. I vendosur në zemër të Stambollit pranë Luginës së Kongresit, ky hotel është në këmbë në sheshin e famshëm Taksim dhe i përgjigjet çdo qëllimi udhëtimi. Hilton Istanbul Bosphorus ofron 500 dhoma te bollshme, të gjitha me ballkon dhe me pamje befasuese të Bosforit ose kopshtit të bukur. Hoteli ka restorante të ndryshme të cilat ofrojnë pamje të ndryshme dhe mundësi ekskluzive të ngrënies. Shërbimet e shumta të klubit shëndetësor dhe spa janë të dizajnuara për një trup dhe shpirt në formë. I hapur 24 orë, 7 ditë në javë, Health Club ka pajisje moderne: pajisje Hilton Fitness, pishinë të jashtme dhe të brendshme, hamami.
Ju lutemi vini re se një përmirësim i brendshëm është duke u ndërmarrë aktualisht në një nga krahët e hotelit, i kryer midis orës 10:00 dhe 17:00. Mysafirët mund të jenë të sigurt se dhomat tona me pamje nga kopshti janë të vendosura në një krah të veçantë dhe kështu vazhdojnë të ofrojnë shërbimin dhe mikpritjen e zakonshme me pesë yje të hotelit.

Përfshirë/Përjashtuar

  • 3 pishina
  • ka 2 sauna
  • Qendër fitnesi me palestër / sallë stërvitjeje
  • Aeroporti Sabiha Gokcen është 43.7 km larg

Lokacioni

Find a route from your location

× Kontakto: