Premist Hotels Sultanahmet

Cankurtaran Mahallesi Ishakpaşa Caddesi No.12 Sultanahmet, Fatih, 34122 Istanbul, Turkey

Përshkrim

Më pak se 300 metra nga pallati Topkapi dhe Hagia Sophia në zemër të zonës Sultanahmet, Premist është vendosur në një ndërtesë të rinovuar që ruan strukturën e saj historike dhe strukturën origjinale prej druri. Ajo ofron WiFi falas dhe dhoma të dekoruara në mënyrë elegante me ajër të kondicionuar dhe një TV me ekran të sheshtë.

Të gjitha dhomat në Premist Hotels Sultanahmet vijnë me orendi të punuara me dorë, pajisje për përgatitjen e çajit/kafes, jastëkët me patë dhe një banjo mermeri me tualetin Molton Brown. Disa dhoma te bollshme luksoze kanë pamje panoramike të detit.

Mëngjesi çdo ditë shërbehet në stilin e shuplakës në Premist Hotels Sultanahmet. Gjatë mëngjesit ofrohet pa pagesë një filxhan ekspres, kapuçino, latte, një gotë lëng portokalli të freskët dhe një omëletë. Në kopshtin e dimrit ofrohet shërbim falas për çaj dhe kafe gjatë gjithë ditës.

Ju mund të lexoni gazetën tuaj të përditshme të shoqëruar me një filxhan kafe turke. Hoteli gjithashtu ofron akses në iPad. Shërbimi i anijes aeroport mund të ofrohet me një tarifë shtesë.

Vetëm 500 metra nga Xhamia Blu, Hotel Premist Sultanahmet është një 10-minuta në këmbë nga Stacioni i Tramvajit Sultanahmet, i cili lejon qasje të lehtë në sheshin Taksim. Aeroporti i Stambollit është 53 km nga prona.

Përfshirë/Përjashtuar

  • Dhoma familjare
  • Tavolinë para 24 orësh
  • WiFi falas
  • Family rooms

Lokacioni

Find a route from your location

× Kontakto: