The Marmara Pera

Mesrutiyet Cad. Tepebasi, Beyoglu, 34430 Istanbul, Turkey

Përshkrim

I ndodhur në zonën e modës dhe elegante të Stambollit në Beyoglu, ku historia e lashtë takohet me jetën moderne, ky hotel elegant përmban një tarracë në çati me një pishinë të hapur me pamje nga rrugët e gjalla të Stambollit. Zona është e njohur për t’u zhytur në kulturën lokale, pazar dhe argëtim, së bashku me shumë restorante unike për të shijuar një gamë të gjerë pjatash të kuzhinave turke dhe ndërkombëtare. Rruga Istiklal dhe qendra tregtare Demiroren janë vetëm disa hapa larg dhe në zonën përreth mund të aksesohen mjete të ndryshme transporti me metro, tramvaj dhe autobusë, duke ofruar transport të lehtë nëpër të gjitha pjesët e qytetit. Rroftë Pera është një akomodim miqësor ndaj mjedisit.

Dhomat e stilit të lartë të këtij hoteli miqësor për kafshët kanë TV me ekran të sheshtë me kanale satelitore, ajer te kondicionuar, kasafortë dhe një kazan elektrik.

Rroftë Pera ofron kuzhinë ndërkombëtare dhe turke, snacks dhe pije freskuese. Restoranti Mikla ofron kuzhinë të re anadollake me pamje panoramike të Bosforit. Ka edhe restorante dhe bare të shumta brenda pak minutash në këmbë.

Rroftë Pera përmban një qendër fitnesi më të fundit. Interneti pa tel është pa pagesë në të gjithë hotelin. Për komoditetin tuaj do të ofrohet një menu jastëku.

Ju mund të zbuloni zonën, dyqanet dhe kafenetë lokale duke ecur nëpër rrugët shumëngjyrëshe që arrijnë te Kulla e famshme Galata ose Sheshi Taksim brenda një distancë 10-minutëshe në këmbë. Qendra tregtare Cevahir është 4 km larg, ndërsa qendrat tregtare OzdilekPark dhe Kanyon janë 7 km nga hoteli. Spitali Acibadem Taksim është 1.8 km larg dhe Muzeu Madame Tussauds është një 10-minuta në këmbë nga The Long Live Pera. Aeroporti i Stambollit është 48.5 km larg nga Marmara Pera. Parkimi i makinave në vend është në dispozicion me një tarifë ditore.

Përfshirë/Përjashtuar

  • Dhoma familjare
  • Spa dhe qendër Wellness
  • Qendër fitnesi
  • Pishinë të hapur noti

Lokacioni

Find a route from your location

× Kontakto: